Подовжувачі 2E з важливим функціоналом
Війна — безкомпромісний і суворий регулятор запиту на якість товару. Більшість покупців уже не зважають на найдешевший товар, а вибирають надійний. Цей злам у свідомості позитивний, проте шкода, що такою ціною.
Мережеві подовжувачі 2E: як правильно вибрати та на які характеристики насамперед звернути увагу під час купівлі.
Основні характеристики подовжувача: напруга, сила струму, потужність
Більшість подовжувачів, які використовують у повсякденному житті, — побутові й призначені для мережі 220-250 В (часто 230 В), 50 Гц і силою струму 16 A. Саме такі характеристики мають звичайні побутові розетки. Під час придбання варто звернути увагу на тильний бік пристрою, де обов’язково буде зазначено показники, на які розрахований подовжувач. Не варто купляти подовжувачі, якщо на них немає такої інформації, це може бути небезпечно для життя.
Матеріал провідника
Подовжувачі розраховані на 10 А й на 16 A, цей показник залежить від перерізу жили та складу провідника. Частіше за все трапляються подовжувачі з мідними жилами (Cu – cuprum) і зі сплаву міді й алюмінію (CuA). Останній варіант здешевлює подовжувач, але погіршує якість. Подовжувачі, провідник яких виготовлено не зі стовідсоткової міді, нагріваються за невеликих навантажень, тому що заявлені показники, властиві перерізу 1 мм2, не відповідають потребам, а якщо навантаження критичне — може перегоріти й спричинити пожежу. Перевірити якість провідника можна, зачистивши та підпаливши дріт: мідь нагріється, але не перегорить, сплав міді й алюмінію — згорить й осиплеться. Кожну партію подовжувачів 2E перевіряють: провідник, який використано в подовжувачах, — стовідсоткова мідь.
На всіх мережевих подовжувачах 2E зазначено цю інформацію. Під час виробництва проводяться тести, які мають підтвердити заявлені характеристики.
Інфостикер і маркування
На інфостикері зазначені максимальні безпечні показники для постійного навантаження. Мається на увазі, що в подовжувач, розрахований на 2 300 Вт, не треба вмикати бойлер або кондиціонер на 2 500 Вт. Також, відповідно до правил техніки безпеки, заборонено вмикати в один подовжувач кілька потужних пристроїв (зазначено в інструкції). Кожен подовжувач 2Е має в комплекті інструкцію з експлуатації.
Ще одна важлива особливість — маркування. На кабелі обов’язково має бути зазначено його тип і переріз жили. Якщо кабель не промарковано, це свідчить про те, що виріб низької якості, тож його використання може нести потенційну загрозу життю і майну користувача.
Не всі бренди можуть похизуватися повними характеристиками товару, ці аспекти часто замовчують. Виробник, якому нема що приховувати, вкаже і склад провідника, і переріз жили, і максимальне навантаження, на яке розрахований подовжувач. Якщо з-поміж специфікацій на пакованні не зазначено переріз, матеріал провідника, інформацію про максимальне постійне навантаження, варто оминати такі товари.
Переріз жили
Із матеріалом розібрались, а щодо перерізу? Подовжувачі на 10 A оснащено кабелем із перерізом жили 0,75-1 мм2. Їх можна використовувати для живлення малопотужних пристроїв: заряджання смартфона або планшета, підключення оргтехніки, настільної лампи, ПК. Вони доступніші за ціною через малий переріз жили, а отже, й невелику кількість матеріалу провідника, який використано для виготовлення кабелю. Найменший переріз з-поміж моделей подовжувачів 2E — 1 мм2, 100 % мідь.
У 2022 році експериментально, переймаючи досвід А-брендів, лінійку подовжувачів 2E було розширено моделями з кабелем завдовжки 1,5 метри для випадків, коли потрібні саме додаткові розетки, а не кількаметрове подовження. Такої довжини достатньо, щоби під’єднати подовжувач до розетки під столом й уникнути переплати за довжину кабелю, який плутатиметься під ногами й заважатиме.
Золотий стандарт подовжувачів
У чому полягає різниця між подовжувачами із кабелем на дві або три жили? Усе дуже просто: кабель із заземленням (три жили) і без заземлення — дві жили. З огляду на те, що провідника на трижильний кабель використовують більше, то подовжувачі із заземленням — найдорожчі. Майже всі трижильні подовжувачі мають кнопку живлення. Це зручно, якщо треба вимкнути всі пристрої, не висмикуючи з розетки всі вилки.
Найбезпечнішим, загальноприйнятим «золотим» стандартом для побутового використання, вважають подовжувачі із перерізом 1,5 мм2 і трьома жилами (із заземленням). Саме ці характеристики забезпечують силу струму 16 A і номінальне навантаження 3 600 Вт. Придбавши такий подовжувач, не доведеться купувати ще один на випадок, якщо треба буде під’єднати обігрівач, пральну машину, кондиціонер. Вартість такого подовжувача вища за модель 10 А, але ця різниця — плата за надійність. В асортименті 2E є подовжувачі з перерізом 1,5 мм2 різної довжини й кольору.
Матеріал корпусу
Корпус блока розеток подовжувача має бути винятково з вогнетривкого пластику, щоб у разі замикання він не спалахнув. Саме з такого матеріалу виготовлено корпуси всіх подовжувачів 2E.
Розібратися з характеристиками подовжувачів варто лише один раз і назавжди, це допоможе запобігти купівлі неякісного товару, заощадить кошти й убереже від лиха. Якісний товар не спричинить неочікуваних сюрпризів. Купуючи подовжувачі 2E, будьте певні — вибираєте якісний товар.
Лінійка подовжувачів 2E Plus
Якщо шукаєте щось більш витончене, ще й із кріпленнями на стіну, лінійка подовжувачів 2E Plus – те, що треба. Кнопка живлення має нейтральне блакитне підсвічування. Подовжувачі цієї лінійки з оптимальною довжиною кабелю 3 метри різняться лише за кількістю розеток – 3, 4 і 5.