Як правильно користуватися зовнішнім акумулятором (Power Bank)

Як правильно користуватися зовнішнім акумулятором (Power Bank)


Якщо дотримуватися цих порад, батарея працюватиме якісніше, а час експлуатації значно збільшиться.

Ознайомитися з інструкцією використання Power Bank

В інструкції користувача міститься насправді корисна інформація. Ознайомитися з нею дійсно важливо, адже зовнішні акумулятори хоча й схожі, проте мають певні відмінності.

Насамперед зверніть увагу на кількість виходів/входів та їхній тип. Найпопулярніші стандарти підключення: USB-A, USB-C та microUSB.

Заряджання акумулятора відбувається через microUSB та USB-C (якщо передбачено), розряджання – USB-A, USB-C (опційно). Кількість виходів може бути різною, але потрібно розуміти, якщо одночасно використовуєте всі виходи для заряджання інших пристроїв, зовнішній акумулятор швидше втрачає заряд.

Зробити два-три цикли повного заряджання/розряджання

Аби Power Bank набрав свою максимальну ємність, рекомендовано час від часу робити повне розряджання/заряджання. Це також стабілізує процеси акумулятора. Хімічну реакцію всередині запущено з моменту першого використання, підтримувати її потрібно звичайними режимами користування.

Не розряджати зовнішній акумулятор повністю (до 0%)

Сучасні Li-ion батареї, якими комплектують акумулятори, не потребують цього. Постійне їхнє розряджання до 0 % скорочує термін служби. Заряджайте акумулятор, коли він має ще 10-20 % заряду. У зовнішніх зарядних пристроях є індикація рівня розряджання/заряджання.

Зберігання Power Bank

Якщо не плануєте використовувати зовнішній акумулятор упродовж тривалого часу, розрядіть його приблизно на 50 %. Зберігати повністю заряджений (як і повністю розряджений) акумулятор дуже шкідливо для нього й суттєво скорочує термін його служби.

Не допускайте перегрівання акумуляторів

Як під час заряджання, так і від зовнішніх факторів (опалювальна батарея, прямі сонячні промені тощо) не можна, аби акумулятор перегрівався.

Використовуйте тільки оригінальні зарядні пристрої

Якщо Power Bank рекомендують заряджати струмом силою 2 А, користуйтеся зарядним пристроєм, який дає 2 А.

Зарядні пристрої можуть бути різними, і частіше їх вибирають з огляду на доступність, а вже потім за сумісністю з тими пристроями, які заряджатимуть. Нехтування сумісністю може призвести до проблем із заряджанням портативного акумулятора або взагалі з часом вивезти його з ладу.

Рекомендовано використовувати продукцію відомих брендів і купувати в офіційних торгівельних точках.

Ознайомитись з асортиментом портативних зарядних пристроїв, їх технічними характеристиками та особливостями можна в каталозі за посиланням.