Оновлені ноутбуки 2E Imaginary 15

Оновлені ноутбуки 2E Imaginary 15

2E оновив свій найпопулярніший ноутбук Imaginary 15. Модель другого покоління дістала більше процесорних ядер, вебкамеру вищої роздільної здатності, класичне біле підсвічування клавіатури й опціонально ліцензійну ОС Windows 11. Корпус же лишився, як і раніше, на дві третини металевим. Детальніше про переваги оновленого 2E Imaginary 15 розповімо в цій статті.

Як можна зрозуміти вже із самої назви моделі, це ноутбук із найбільш затребуваною діагоналлю 15,6 дюймів. Роздільна здатність – 1 920 × 1 080, частота оновлення – 60 Гц. Яскрава матриця IPS має широкі кути огляду, а її матове покриття нівелює відблиски навіть під прямими променями сонця на вулиці.

Верхня кришка відкривається на максимальні 180°, а вага ноутбука становить помірні, як для своєї діагоналі, 1,75 кг.

І це з доволі ємною акумуляторною батареєю 49 Вт·год, що забезпечує 11 год автономної роботи. Точний час, звісно ж, залежить від індивідуального сценарію використання ноутбука. Заряджається за допомогою 45-ватного блока живлення, який є в комплекті, або опціонально через рознім USB Type-C за технологією Power Delivery. Фірмове програмне забезпечення дає змогу перемикатися між кількома режимами продуктивності і, відповідно, енергоспоживання.

Завдяки цьому ж застосунку в 2E Imaginary 15 попереднього покоління можна було ще вибрати колір підсвічування клавіатури, але світлодіоди RGB «не вміли» відображати ідеально білий колір (лише світло-блакитний або жовтий). Саме тому, на численні прохання покупців, оновлений Imaginary 15 отримав одноколірне біле підсвічування з кількома градаціями яскравості. Регулюється підсвічування «гарячими» клавішами Fn, як і гучність вбудованих динаміків потужністю 2 Вт кожен.

Стереомікрофони із функцією приглушення фонових шумів розташовані над екраном поруч із вебкамерою. Якщо в попереднього покоління 2E Imaginary 15 була простенька 720p вебкамера, то в нового – уже солідна 1080р. Мережеві інтерфейси – Ethernet (1 Гбіт/с) і Wi-Fi 6 AX (2,5 Гбіт/с). Рознім USB Type-C дає змогу підключати не лише швидкі зовнішні диски, а ще й монітор через адаптер Display Port. Також є кардридер MicroSD і великий тачпад із підтриманням жестів кількома пальцями.

Головним нововведенням став перехід із процесорів Intel Core 11-го покоління на більш багатоядерні Alder Lake. Так, Core i5-1235U має аж десять ядер: два потужні, які діляться на чотири віртуальні потоки Hyper-Threading, і ще вісім енергоощадних ядер Gracemont. Разом отримуємо дванадцять обчислювальних потоків, тоді як у Core i5 11-го покоління було лише вісім. Розумний планувальник Intel Thread Director у режимі реального часу розподіляє завдання між потужними й енергоощадними ядрами.

Технологія авторозгону Turbo Boost короткочасно підвищує частоту процесора аж до 4,4 ГГц. Розганяє вона й інтегровану відеокарту до частоти 1,2 ГГц. Графічний прискорювач Intel Iris Xe, окрім невимогливих ігор, підтримує ще й технології Quick Sync і GNA для прискорення відеомонтажу та штучного інтелекту відповідно. Власної відеопам’яті Iris Xe не має, тому використовує частину загальносистемної оперативної пам’яті, якої в ноутбука, залежно від конфігурації, 8 або 16 ГБ.

Завдяки наявності вільного слота SO-DIMM можна встановити ще один модуль DDR4-3200 МГц, щоб активувати двоканальний режим пам’яті. Це прискорить процесор приблизно на 10 %, а інтегровану відеокарту – на 50 %. Слот для твердотільного накопичувача M.2 NVMe передбачено лише один: на заводі встановлений швидкісний диск PCIe 3.0 обсягом від 256 ГБ до 1 ТБ. На нього може бути опціонально передвстановлена ліцензійна ОС Windows 11, за безпеку якої відповідає криптографічний модуль TPM.