Оновлені ноутбуки 2E Imaginary 15
2E оновив свій найпопулярніший ноутбук Imaginary 15. Модель другого покоління дістала більше процесорних ядер, вебкамеру вищої роздільної здатності, класичне біле підсвічування клавіатури й опціонально ліцензійну ОС Windows 11. Корпус же лишився, як і раніше, на дві третини металевим. Детальніше про переваги оновленого 2E Imaginary 15 розповімо в цій статті.
Як можна зрозуміти вже із самої назви моделі, це ноутбук із найбільш затребуваною діагоналлю 15,6 дюймів. Роздільна здатність – 1 920 × 1 080, частота оновлення – 60 Гц. Яскрава матриця IPS має широкі кути огляду, а її матове покриття нівелює відблиски навіть під прямими променями сонця на вулиці.
Верхня кришка відкривається на максимальні 180°, а вага ноутбука становить помірні, як для своєї діагоналі, 1,75 кг.
І це з доволі ємною акумуляторною батареєю 49 Вт·год, що забезпечує 11 год автономної роботи. Точний час, звісно ж, залежить від індивідуального сценарію використання ноутбука. Заряджається за допомогою 45-ватного блока живлення, який є в комплекті, або опціонально через рознім USB Type-C за технологією Power Delivery. Фірмове програмне забезпечення дає змогу перемикатися між кількома режимами продуктивності і, відповідно, енергоспоживання.
Завдяки цьому ж застосунку в 2E Imaginary 15 попереднього покоління можна було ще вибрати колір підсвічування клавіатури, але світлодіоди RGB «не вміли» відображати ідеально білий колір (лише світло-блакитний або жовтий). Саме тому, на численні прохання покупців, оновлений Imaginary 15 отримав одноколірне біле підсвічування з кількома градаціями яскравості. Регулюється підсвічування «гарячими» клавішами Fn, як і гучність вбудованих динаміків потужністю 2 Вт кожен.
Стереомікрофони із функцією приглушення фонових шумів розташовані над екраном поруч із вебкамерою. Якщо в попереднього покоління 2E Imaginary 15 була простенька 720p вебкамера, то в нового – уже солідна 1080р. Мережеві інтерфейси – Ethernet (1 Гбіт/с) і Wi-Fi 6 AX (2,5 Гбіт/с). Рознім USB Type-C дає змогу підключати не лише швидкі зовнішні диски, а ще й монітор через адаптер Display Port. Також є кардридер MicroSD і великий тачпад із підтриманням жестів кількома пальцями.
Головним нововведенням став перехід із процесорів Intel Core 11-го покоління на більш багатоядерні Alder Lake. Так, Core i5-1235U має аж десять ядер: два потужні, які діляться на чотири віртуальні потоки Hyper-Threading, і ще вісім енергоощадних ядер Gracemont. Разом отримуємо дванадцять обчислювальних потоків, тоді як у Core i5 11-го покоління було лише вісім. Розумний планувальник Intel Thread Director у режимі реального часу розподіляє завдання між потужними й енергоощадними ядрами.
Технологія авторозгону Turbo Boost короткочасно підвищує частоту процесора аж до 4,4 ГГц. Розганяє вона й інтегровану відеокарту до частоти 1,2 ГГц. Графічний прискорювач Intel Iris Xe, окрім невимогливих ігор, підтримує ще й технології Quick Sync і GNA для прискорення відеомонтажу та штучного інтелекту відповідно. Власної відеопам’яті Iris Xe не має, тому використовує частину загальносистемної оперативної пам’яті, якої в ноутбука, залежно від конфігурації, 8 або 16 ГБ.
Завдяки наявності вільного слота SO-DIMM можна встановити ще один модуль DDR4-3200 МГц, щоб активувати двоканальний режим пам’яті. Це прискорить процесор приблизно на 10 %, а інтегровану відеокарту – на 50 %. Слот для твердотільного накопичувача M.2 NVMe передбачено лише один: на заводі встановлений швидкісний диск PCIe 3.0 обсягом від 256 ГБ до 1 ТБ. На нього може бути опціонально передвстановлена ліцензійна ОС Windows 11, за безпеку якої відповідає криптографічний модуль TPM.