2E Complex Pro 14 Lite. Малий розмір, проте великі можливості
Якщо раніше в асортименті 2E були лише 15- і 17-дюймові ноутбуки, то тепер наявна компактніша нова модель – Complex Pro 14 Lite.
На вибір доступні чотири конфігурації ноутбуків 2Е Complex Pro 14 Lite із процесорами Intel 12-го покоління і різним обсягом оперативної пам’яті та SSD. Усі вони мають клавіатуру з українською локалізацією та одноколірним білим підсвічуванням. Вікно у віртуальний світ – соковитий IPS-екран діагоналлю 14″ із розширеним колірним охопленням NTSC 70 %, роздільною здатністю 1920 × 1080, частотою оновлення 60 Гц і матовим покриттям без відблисків. Над екраном вбудовано вебкамеру із двома мікрофонами із шумоприглушенням. Також модель оснащено стереодинаміками. Верхня кришка виготовлена з алюмінію, тоді як поверхня навколо клавіатури та нижня панель – пластикові. Ноутбук вирізняється, з-поміж іншого, стильним дизайном, зокрема в око впадає неймовірний колір пристрою – Ice Crystal Blue (сріблястий із блакитним відливом).
Легкість і компактність
За ваги ноутбука 1,35 кг у найтовстішому місці ширина корпусу становить менше 18 мм. Так, це не рекордно низький показник з-поміж 14-дюймових моделей, але суттєво менший, аніж у більшості конкурентів. І це з доволі великою літієвою батареєю ємністю 53 Вт·год, яка забезпечує до 11 годин автономної роботи. Щоправда, до ваги ноутбука потрібно додати зарядний пристрій підвищеної потужності 90 Вт (проти типових 45-65 Вт), який за потреби можна самостійно замінити на легшу USB-зарядку.
Мультиекранна робоча станція
Рознім USB Type-C ноутбука, окрім технології Power Delivery, підтримує ще й Thunderbolt 4. Цей високошвидкісний інтерфейс має пропускну здатність 40 Гбіт/с, що дає змогу підключати не тільки зовнішній монітор через адаптер DisplayPort або HDMI, а й багатопортову док-станцію. Тобто компактний ультрабук 2E Complex Pro 14 Lite можна перетворити на мультиекранну робочу станцію для професійного відеомонтажу в Adobe Premiere і тривимірного рендерингу в 3Ds Max.
Сучасні технології Intel
Із підвищенням чіткості фотографій за допомогою Topaz Gigapixel та інших застосунків, що активно використовують штучний інтелект, впораються навіть інтегровані графічні прискорювачі Intel UHD та Iris Xe. Усе завдяки технології Intel GNA, яка апаратно прискорює нейронні розрахунки. А простий відеомонтаж і перегляд фільмів, зокрема 8K HDR, зробить плавнішими технологія Intel Quick Sync.
Двоканальна оперативка
Прискорити iGPU в іграх можна, встановивши двоканальну оперативку. Для цього у 2E Complex Pro 14 Lite є два слоти SO-DIMM DDR4 із частотою 3 200 МГц. У молодших конфігураціях ноутбуків із процесорами Core i3-1220P та i5-1240P встановлено один модуль ОЗП 16 ГБ. А в старшої з Core i7-1260P може бути аж 32 ГБ оперативної пам’яті у двоканальному режимі з можливістю розширення до 64 ГБ завдяки заміні модулів. Доступні твердотільні накопичувачі зі швидкісним M.2 NVMe обсягом 256 ГБ, 512 ГБ або 1 ТБ.
Потужні ядра Alder Lake й енергоощадні Gracemont
Процесори Intel з індексом P мають розширений енерголіміт 28 Вт, як порівняти з U-моделями 15 Вт. Це забезпечує триваліший час роботи в режимі авторозгону Turbo Boost. Дванадцяте покоління Core має гібридну архітектуру – поєднання потужних ядер Alder Lake й енергоощадних Gracemont. Перші діляться на два віртуальні потоки Hyper-Threading, а другі використовуються для невимогливих фонових завдань (робота антивірусів, аудіоплеєра, месенджерів).
Є все, що треба
Продуктивність ніколи не буде обмежена: від дванадцяти обчислювальних потоків у Core i3, до шістнадцяти – у Core i5 та i7. Завдяки криптографічному модулю TPM 2.0 можна легко інсталювати нову ОС Windows 11 і бути впевненими в захищеності даних. А Wi-Fi 6 AX і Bluetooth 5.2 надають змогу завжди залишатися на зв’язку й насолоджуватися високою швидкістю та якістю з’єднання. Крім того, модель оснащено всіма найнеобхіднішими інтерфейсами: від двох класичних рознімів USB Type-A та HDMI до Thunderbolt, кардридера, аудіорозніма Mini-Jack і, звісно, гігабітного Ethernet.